Prodej unikátní 271 m² vily, Chvatěruby okr. Mělník

Cena: 11 920 000 Kč

PRODÁNO

Hledá se majitel pro unikátní prvorepublikovou vilu, který zde nebude jen bydlet, ale bude si vážit nejen důstojného věku této vily, ale i neskutečné atmosféry a historie, které se pojí s touto nemovitostí. Vila je situována v obci Chvatěruby okr. Mělník. Byla realizována na základě návrhu arch. Rudolfa Fišmistra v r.1927-1929 a prošla rozsáhlými rekonstrukcemi v letech 1957, 1998, 2003-2008.

Tato exkluzivní nemovitost leží na vlastním pozemku v nezáplavové oblasti o celkové rozloze 1.660 m2. Dům je částečně podsklepen, má dvě nadzemní podlaží a obytní podkroví. Celková plocha činí 271m2.

První podzemní podlaží obsahuje technickou místnost s kotelnou, WC. Dominantou prvního nadzemního podlaží je slunný obývací prostor 50m2 – kuchyň spojená s jídelnou a pěti francouzskými okny s výhledem (výstupem) do zahrady a bazénu. Zde umístěná skříň na míru na uskladněni vína – 250 lahví v ceně. Celková plocha podlaží 110m2. Kromě hlavního obývacího prostoru je zde odpočinková místnost s funkčním krbem spolu s dalším světlým pokojem. Dále je možné obdivovat stylové WC se sprchovým koutem či vstupní halu se schody do dalšího patra. Schodiště s ručně kovanými elementy a dubovými madly Vás zavede do druhého patra. Dominantou schodiště je obrovská ruční malovaná freska švýcarského malíře z r.2000. Ve druhém patře se dále nachází hala se vstupem na balkon s ruční kovaným zábradlím, dále dvě velké ložnice, WC s vanou a bidetem. Točenými schody se dostaneme do podkroví, které obsahuje dva pokoje, prostorná samostatná šatna , WC s vanou a bidetem.

Celá vila je tvořena kvalitními materiály a doplňky. Dřevěná euro okna, mramorový okenní parapety, žulová pracovní deska v kuchyní, kvalitní italská dlažba. Podlaha v pokojích je vyrobená s dubových parket, ve vaně je historická dlažba.

Prvotřídní materiály použité v souvislosti s touto vilou jsou důkazem nejen kvality a stylu, ale zároveň toho, že k této vile měli majitelé odjakživa blízký vztah. Střešní dřevěné okna zajistila značky Velux. V ložnicích je původní podlaha — dřevěná prkna, v prvním patře je původní historická keramická dlažba.

Na pozemku se nachází velká garáž pro 2 osobní vozidla, parkovací stání pro 2-3 auta, kůlna, stavba na uskladněni zahradního inventáře, studna, velký bazén 5×10 metru se zabudovanými světly. V přední části zahrady se nachází dřevěná pergola na posezení, finská sudová sauna smrk – Thermowood a ochlazovací dřevěná vana. Udržovanou zahradu na které kvete 50 keříků anglických růží, okrasné dřeviny, keře a nádherné trvalky, chrání 100 letý ořešák, který roste na rohu pozemku. Celá zahrada je vybavena samozavlažovacím zařízením.

Dům je obklopen přírodou – les, rybaření, dole v obci protéká Vltava, cyklistika. Topení a ohřev teplé vody je zajištěn tepelným výkonným čerpadlem NIBE, samotné topení je řešeno radiátory a částečně i podlahovým topením. To se příjemně projevuje nejen útulností, ale zároveň nízkými provozními náklady.

Tématické příběhové video o vile zde.